Een energiek 2023; nieuws over zonnepanelen, gasprijzen en diesel.

Naast dat de gemeente Leiden mijn contract heeft verlengd en dat ik nog langer monumenteigenaren mag helpen met verduurzamen betekent een nieuw jaar ook nieuwe regels….

Zo gaat er vanaf 1 januari het prijsplafond voor energie in. Het prijsplafond voor energie gaat in. Tot een jaarverbruik van 1200 kubieke meter gas, 2900 kilowattuur elektra en 37 gigajoule stadsverwarming geldt een maximaal tarief. (1,45 per m3 gas, 0,40 per kWh elektriciteit en 47,38 per GJ stadswarmte).

En het terugvragen van de BTW bij de aanschaf van zonnepanelen verdwijnt. De prijzen zullen wel dus gelijk blijven maar er zit geen BTW meer op.
En dan verandert er wat als je een elektrische auto wil kopen, je werkt in een kantoor met energielabel C of lager. En hopelijk rijdt je geen dieselauto….

Lees het artikel met meer info op; op de site van de NOS.

Meer nieuws? Ja ik ben nieuwsgierig
Ook interessant! Mijn duurzame bouwbabbels. Ja ik ben nieuwsgierig


Eens sparren over duurzaamheid. Ik wil contact.
Nieuwsgierig naar mijn dienstverlening? Hier vindt je een overzicht van wat ik allemaal voor je kan doen